Първото планинско бягане „Витоша – моята планина“, което се проведе днес (04.10.2014г.) беше спечелено от Шабан Мустафа, който е шампион по планинско бягане. Той финишира заедно с Йоло Николов, който e шампион на България по маратон. Двамата финишираха почти едновременно и фотофиниш определи победителя в състезанието. Разликата между първите двама беше минимална. Трети в състезанието беше Кирил Николов - Дизела.

В надпреварата се включиха 170 любители на планината, сред които бяха атлети, спортисти като Сани Жекова и Мария Гроздева, както и звездите Башар Рахал, Део, Биляна Петринска.

Старт на надбягването даде главният секретар на Българския олипийски комитет Белчо Горанов. Наградите бяха разпределени в седем категории, според пол и възраст.

За публиката организаторите на състезанието "Витоша - моята планина" бяха организирали томбола с много награди и подаръци, а за доброто настроение на гостите се грижеха музикантите от Д2.