Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на двойки жени на европейското първенство по бадминтон в Уелва (Испания).

Вторите поставени в схемата българки победиха на полуфиналите номер 3 Майкен Фруергаард и Сара Тигесен (Дания) с 21:10, 21:18 за 52 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева нямаха никакви проблеми в първия сет, който спечелиха убедително след страхотна игра в защита. Във втората част те бяха догонващи в резултата до средата, но направиха обрат - 15:14. След това сестрите поведоха с 20:17 и без проблеми затвориха мача.

Българките са сребърните медалистки от 2017 година и за втора поредна година достигат до финала на европейския шампионат.

В спора за титлата в неделя те ще играят срещу победителките от мача между номер 6 Емили Лефел/Ане Тран (Франция) и петите поставени Черил Сайнен/Селена Пийк (Холандия).