Българките Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки на силния турнир по бадминтон от сериите "BWF World Tour Super 300" в Гуанджу (Република Корея) с награден фонд 200 хиляди долара. Европейските шампионки победиха във втория кръг преминалите през квалификациите представителки на домакините Хие Уон Ом и Мин Джи Ким с 21:18, 14:21, 21:6 след почти час игра.

Българките направиха обрат от 14:15 точки в първия гейм, но във втория южнокорейките поведоха още от началото с 4:0, а след това увеличиха аванса си до 8:1, за да изравнят резултата. В третата част сестри Стоеви доминираха. Те дръпнаха с 12:2 и до края нямаха проблеми.

Така за място на полуфиналите българките ще спорят утре срещу петите в схемата Со Хи Ли и Сън Чан Коршин (Република Корея). /БТА