Трикратните европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на силния турнир по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 210 хиляди долара.

Поставените под номер 7 в схемата българки победиха японките Рин Иванага и Кие Наканиши с 22:20, 21:16 за 58 минути.

Сестрите изоставаха с 16:20, но взеха шест поредни точки и направиха обрат 22:20, за да поведат в резултата. Във втория гейм Стефани Стоева и Габриела Стоева взеха аванс от 10:7, доминираха до края на срещата и стигнаха до крайния успех.

Следващите съпернички на българките ще бъдат световните вицешампионки Со-йон Ким и Хи-йон Кон (Република Корея).

Миналата година в Мюлхайм сестрите достигнаха до финала, където загубиха драматично с 16:21, 30:29, 19:21 от световните шампионки за 2021-а Цинчън Чън и Ифан Цзя (Китай)./ БТА