Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за третия кръг на Световното първенство по бадминтон за мъже и жени в японската столица Токио.

Българките, които са поставени под номер 8 в схемата на двойки жени, почиваха на старта. В първия си мач те победиха убедително Ха На Бак и Ю Лим Ли от Република Корея с 21:13, 21:9 за 34 минути.Т

Стефани Стоева и Габриела Стоева поведоха с 11:7 при първото техническо прекъсване, след което преднината им достигна 18:10. Те взеха първата част с 21:13 за 16 минути след много силна игра в защита.

Във втория гейм сестрите бяха още по-убедителни. Те стартираха със серия от 11:4, поведоха с 15:6, след което без проблеми затвориха мача.

Българките показаха отлична форма на фона на дългите разигравания в мача, включително и такова с 48 удара.

В третия кръг Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят с победителките от двубоя между Марго Ламбер/Ане Тран (Франция) и номер 14 Путита Сураджиракул и Сапсири Тератаначай (Тайланд).