САЩ затвърди хегемонията си в "А" група на Олимпийския турнир по волейбол за мъже, след като американците победиха Япония с 3:0 (25:18, 25:12, 25:21) и се превърнаха в единствения отбор на Игрите, който записа пълен актив от пет победи.

Американските волейболисти не срещнаха трудности срещу аутсайдерите от Япония, като победиха на 18 точки в първия гейм, с категоричното 25:12 във втория и на 21 точки в третия гейм. Азиатците пък напускат безславно Олимпиадата с 5 загуби, колкото регистрира и отборът на Египет от група "В".

По-рано през деня България записа трета победа и зае трето място, което отрежда участие на четвъртфиналите. В петия си мач в Пекин, който бе първи за капитана Пламен Константинов, възпитаниците на Мартин Стоев спечелиха с 3:1 срещу Венецуела. Бразилия пък спечели първото място в група "В" след победа срещу Германия с 3:0, а в същото време Русия загуби много драматично с 2:3 от Полша след като водеше с 1:0 и 2:1.

След загубата на "сборная" евентуалните съперници на България на четвъртфиналите са Полша и Русия.

Христо Златанов изведе Италия до второ място в Група "А" след победа с 3:2 гейма (25:17, 25:23, 21:25, 20:25, 16:14) над домакина на Игрите Китай. Роденият в София италиански национал записа 29 точки за крайния успех на отбора, който го изкачи на второ място в групата с 9 точки.

Италианците започнаха много силно и бързо поведоха с 2:0 гейма след 25:17 и 25:23, но в следващите две части почиваха и домакините на Олимпиадата спечелиха на 21 и 20 точки за тайбрек. В него италианците не бяха много убедителни, но записаха победа със 16:14.