България няма да има финалистки на бухалки и лента на световното първенство по художествена гимнастика в Измир. В отборното класиране българките завършват на седмо място, а единствено Мария Матева се класира за финала в индивидуалния многобой.

Квалификациите на бухалки и лента завършиха, като българките играха с лента. Мария Матева получи оценка от 16.441 точки, което е отреди 12-о място на този уред от 95 състезателки. Радина Филипова е с 15.783 точки, което е 22-а оценка.

На бухалки Владинова е с 10-а оценка от 16.575 точки, а Матева - 11-а от 16.500 точки. Двете българки остават резерви за финала.

В квалификациите за финала на индивидуалния многобой, който е в петък, Мария Матева зае 16-о място със сбор от 49.607 точки (взимат се предвид трите най-добри оценки).

Невяна Владинова завършва 25-а със сбор от 48.033 точки, а само първите 24 могат да играят на финала. За съжаление тя игра само три уреда. Радина Филипова е 31-а с 47.615 точки от 108 гимнастички.

Отборно България завършва на седмо място със сбор от 129.930 точки. Шампион е Русия със 147.914 точки, пред Беларус със 136.073 точки и Украйна със 135.515 точки.

От 20.00 часа тази вечер световното първенство продължава с финалите на бухалки и лента.

Утре е финалът на индивидуалния многобоя, а в събота и неделя - надпреварата при ансамблите. /БТА