Руснакът Валерий Борчин спечели олимпийската титла в спортното ходене на 20 километра от олимпийския турнир по лека атлетика в Пекин. Той измина разстоянието за 1:19.01 часа.

Втори остана трикратният световен шампион Джеферсън Перес (Еквадор) с 1:19.15 часа, а трети е Джаред Талент (Австралия) с 1:19.42 часа.

Олимпийският шампион от Атина'2004 Ивано Брунети (Италия) завърши пети, след като водеше през втората част на дистанцията.

Перес загуби лидерската си позиция след 15-ия километър и се опита да се справи с бързото темпо на Борчин.

Соченият за фаворит Сергей Морозов от Русия, който е световен рекордьор в тази дисциплина, се отказа от днешния старт като остави руския отбор само с двама представители.