Рускините Яна Кудрявцева и Маргарита Мамун спечелиха титлите съответно на бухалки и на лента във финалите на отделните уреди на световното първенство по художествена гимнастика в Измир  (Турция). Двете отново бяха без конкуренция.

Кудрявцева стана първа на бухалки с 18.750 точки, следвана от Мамун с 18.650 точки. На лента победи Мамун с 18.566 точки, а втора е Кудрявцева с 18.183 точки. Двете бронзови отличия днес станаха притежание на Анна  Ризатдинова от Украйна.

Така до момента Русия спечели всичките шест титли на  световното първенство в Измир.  Руските гимнастички защитиха отборната си титла по-рано  днес, а освен това взеха пет златни медала на финалите на  отделните уреди, след като Кудрявцева и Мамун разделиха първото  място на топка. Утре световното първенство продължава с индивидуалния  многобой при жените с участието на българката Мария Матева.

крайно класиране:

финал бухалки: 1. Яна Кудрявцева (Русия) - 18.750 точки, 2.  Маргарита Мамун (Русия) - 18.650 точки, 3. Анна Ризатдинова  (Украйна) - 18.000 точки

финал лента: 1. Маргарита Мамун (Русия) - 18.566 точки, 2.  Яна Кудрявцева (Русия) - 18.183 точки, 3. Анна Ризатдинова  (Украйна) - 17.766 точки. /БТА