Мъжкият волейболен отбор на Русия спечели бронзовите медали на втора поредна олимпиада. В двубоя за третото в Пекин място руснаците, които победиха България на четвъртфиналите, се наложиха над Италия с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 25:23).

Срещата продължи час и 13 минути като най-резултатен за победителите бе Максим Михайлов с 20 точки. За Италия Алесандро Фей завърши с 15 точки. Срещата се игра пред 11 500 зрители, а най-лесен за Русия бе втория гейм, който бе спечелен с 25:19.

По пътя си до третото място Русия записа шест победи и две загуби - успехи над Сърбия, Германия, Бразилия, Египет и България и загуби от Полша и САЩ.

Отборът на Русия спечели сребро на Игрите в Сидни преди осем години, а след това в Атина 2004 и в Пекин остана на третото място.