Нови два гола на Роналдо позволиха на Коринтианс да победи Атлетико Паранаенсе с 2:0 и да се класира за четвъртфиналите на турнира по футбол за Купата на Бразилия.

В първия четвъртфинален мач тимът на Феномена бе загубил с 2:3 и успехът в осминафиналния реванш му гарантира място в следващата фаза.

Победителят в турнира за Купата на Бразилия получава правото да играе в турнира за Копа Либертадорес, която е южноамериканският еквивалент на Шампионската лига.

След завръщането си след една година поради контузия и операция на коляното на левия крак Роналдо е вкарал десет гола в 13 мача на Коринтианс.

Роналдо вече спечели първенството на щата Сао Пауло, като в първия финален мач със Сантос два гола на Роналдо донесоха победата с 3:1. Вторият финален мач между Коринтианс и Сантос завърши 1:1 и така Феномена стана шампион на щата Сао Пауло.