Българката Ралица Милева завърши на 50-о място в квалификациите при жените на европейското първенство по спортна гимнастика във френския град Монпелие. Милева събра сбор от 47.499 точки.

Най-високата й оценка беше на прескок - 13.300 точки. На смесена успоредка тя получи 10.966 точки, на греда 11.633 точки и на земя - 11.600 точки. Втората българка Албена Златкова е 70-а в квалификациите за многобоя със сбор от 42.032 точки - 12.200 точки на прескок, 7.800 точки на смесена успоредка, 10.066 точки на греда и 11.966 точки на земя.

Рускинята Мария Харенкова спечели квалификацията със сбор от 57.698 точки. Джулия Щейнгрубер от Швейцария е втора с 56.965 точки, а трета се нареди Елиза Дауни (Великобритания) с 56.190 точки. Първите 24 гимнастички се класират за финала на многобоя, а най-добрите осем за финалите на четирите уреда. Милева и Златкова не са сред финалистките.

Общо 72 състезателки играха всички уреда за многобой, а общо в първия ден на състезанието те бяха 99. Днес са квалификациите при мъжете с участието на Йордан Александров, Александър Батинков и Мартин Ангелов около 22.00 часа българско време./БТА