Радослав Великов спечели сребърен медал и олимпийска квота на световното първенство, след като загуби финалната схватка в категория до 55 килограма с 1:2 части (0:1, 1:2) срещу руснака Виктор Лебедев.

Българският борец, който стартира първи в свободната борба, беше надигран от миналогодишния световен шампион. Той загуби фаталната точка в първата част 15 секунди преди края, с което даде аванс на руснака. Във втората част Лебедев започна по-добре и спечели точка 1:15 минути след началото, след което затвърди преднината си 20 секунди преди края. Късната атака на Великов доведе до само една точка и българинът застана на второто стъпало на почетната стълбичка.

Радослав Великов се класира на финал, след като победи американеца Ник Симонс с 2:0 части (1:0, 1:0). По-рано българският борец победи в решителната четвъртфинална схватка грузенеца Бесарион Гочашвили с 2:1 части (0:2, 3:2, 1:0). В елиминациите Великов надви чилиеца Андре Куиспе Фахардо с 2:0 части (7:0, 6:0) и Владислав Андреев от Беларус с 2:1 (1:0, 0:1, 1:0).