Екипажът на М-Тел Рали Тийм Ясен Попов и Никола Попов (Мицубиши Лансър Ево 9) спечели първата си победа за сезона. Това се случи в 42-рото издание на рали Сърбия. Ясен Попов поведе убедително още в самото начало, като спечели всички отсечки до края на първия състезателен ден. В оставащите шест отсечки днес, екипажът на М-Тел Рали Тийм заложи на тактическо каране, което да им гарантира първата победа от година насам. Попов не бе печелил рали от миналогодишното издание на рали София.

С победата си в Сърбия, Ясен Попов и Никола Попов си гарантираха в голяма степен вицешампионското звание в края на годината.

Лидерът във временното класиране Крум Дончев (Приста Ойл Рали Тийм, Пежо 207 С2000) отпадна още през първия ден. Малък пожар в автомобила на Дончев му коства първото отпадане за сезона.

Второто място от българските състезатели и трето в генералното класиране записа петкратния шампион на България Димитър Илиев. Пилотът на Виваком Рали Тийм имаше сериозни проблеми с турбината на своето Мицубиши Лансър Ево 9 през целия първи ден и изостана на близо седем минути от лидера. През втория ден Илиев наложи добро темпо, спечели последните скоростни отсечки, но остана на трето място в генералното класиране. Втори в генералното класиране завърши италианецът Марко Темпенсини (Пежо 207 С2000). Със спечелените точки, Димитър Илиев и навигаторът му Янаки Янакиев имат шанс да изместят Петър Гьошев и Димитър Спасов (Престиж Рали Тийм, Мицубиши Лансър Ево 9) от третото място в края на сезона. Гьошев отпадна още в първия етап след като се удари в камък, който повреди окачването на автомобилът му.

Четвърти в генералното класиране и трети от българските екипажи изненадващо завърши екипажът на Марина Моторспорт Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Ситроен С2 R2). Варненецът спечели борбата в клас А6 и преди последното състезание за сезона има реални шансове да се пребори за титлата в класа си.

Изключително силното българско представяне се затвърди от още четири екипажа, които завършиха в челната десетка – Емил Денев (7-ми, втори в N3), Иво Даскалов (8-ми, първи в N2), Георги Белчев (9-ти, трети в N3) и Екатерина Стратиева (10-та, втора в A6).

Следващия кръг от шампионата е рали Твърдица, който ще се проведе в средата на месец октомври.