Хандбалният отбор на Шумен за първи път в историята си спечели Купата на България. Във финала отборът, чийто президент е човекът на Гонг Иво Райчев, спечели с 32:28 срещу Добруджа.

На полувремето резултатът бе равен 14:14, но по-добрата игра на шуменци след почивката им донесе трофея.

Победата за двукратните шампиони можеше да бъде и по-голяма, но при резултат 28:24, съдиите Башев и Добрев изгониха двамата играчи на победителите и така Добруджа намали до 26:28. В края на мача пък вратарят на Шумен Исмет Хаджиев отбеляза куриозен гол, след като от своята врата прехвърли излезлия на 10-тия метър страж на Добруджа Иван Иванов, който е и български национал.

За победителите Семерджиев бе най-резултатен с 8 гола, а Стефан Борисов добави 6. За Добриджа Антон Генев вкара 8 гола.