Детелин Далаклиев се прости с олимпийската си мечта за медал, като отстъпи с 15:16 точки на представителя на домакините Люк Кембъл. В един изключително равностоен четвъртфинал, съдиите след последния сигнал на третия рунд отсъдиха точка повече за британеца, и изпратиха капитана на българския национален отбор у дома.

Първият рунд приключи при резултат 4:3, след отлична оценка за Детелин от казахстанския рефер Рахимзан Рисбаев. Мариуш Горни от Полша, Рене Жуст от Словакия, Жерардо Поджи от Аржентина, Дейвид Лаурадо от САЩ и Сог Вон Ким от Корея бяха другите арбитри на срещата от четвъртфиналите на Олимпиадата.

Във втория рунд резултатът в точките бе равен – 5:5, след като Далаклиев позволи няколко прави удара на съперника му да паднат добре. Българинът бе предупреден и веднъж от рефера на ринга, за неправилен удар.

Люк Кембъл направи силен трети рунд, и благодарение на съдийското решение накрая, спечели двубоя накрая с 16:15, след 8:6 в последната част.