След официалното откриване на Европейския шампионат по лека атлетика миналата вечер, започва и официалното броене на състезателните дни.

Ето какво може да очакват атлетическите любители по отношение на българското представяне на 7 август (вторник).

Малко след 11:00 ч. ще стартира участието на нашите представители с квалификацията в тласкането на гюле за жени. В тази дисциплина честта на България ще защитава сребърната медалистка от последното европейско първенство в зала Радослава Мавродиева. Преди около 2 седмици тя постави личен рекорд - 18.95 m по време на Балканския шампионат и този резултат я поставя в групата на фаворитките.

Също в сутрешната сесия ще има още двама българи в дисциплината 3000 метра с препятствия. Това са националният ни рекордьор Митко Ценов и Иво Балабанов. Тяхната задача, за да продължат към финала ще е да се класират сред първите петима в своите серии или поне да дадат едно от следващите 5 най-добри времена от двата полуфинала.

Във вечерната сесия на състезанието днес също ще имаме български представител. Това ще бъде Инна Ефтимова, която си осигури участие в полуфиналите на 100 m. Вчера втората ни по сила спринтьорка завърши 3-та в третата серия с 11.45 секунди и така се класира по място за предпоследния кръг. Финалите на 100 метра за мъже и жени също са тази вечер.

В следващата дневна програма са посочени квалификационните регламенти за дисциплините с българско участие.

(В бяганията: Q - брой атлети, които ще се класират по място или q - брой атлети, които ще се класират по време)

(В техническите дисциплини: Q - квалификационният норматив, осигуряващ директно класиране за финала)

11:00 Ж 400 m пр.б. Серии / 1-ви Кръг

11:10 Ж Гюле Квалификация / Групи A и B - Българско участие: Радослава МАВРОДИЕВА (Q = 17.20 m)

11:25 M Скок на дължина Десетобой / Групи A и B

11:35 M 400 m Серии / 1-ви Кръг

12:05 Ж 800 m Серии / 1-ви Кръг

12:10 M Диск Квалификация / Група B

12:40 M 3000 m пр.б. Полуфинал / 1-ви Кръг - Българско участие: Иво БАЛАБАНОВ и Митко ЦЕНОВ (5Q + 5q)

12:50 M Гюле Десетобой / Групи A и B

Вечерна сесия

19:30 M Скок на височина Десетобой / Групи A и B

19:45 M Чук Финал

20:05 Ж 100 m Полуфинал / 2-ри Кръг - Българско участие: Инна ЕФТИМОВА (2Q + 2q)

20:05 Ж Овчарски скок Квалификация / Групи A и B

20:25 M 100 m Полуфинал / 2-ри Кръг

20:45 M 400 m пр.б. Полуфинал / 2-ри Кръг

21:20 M 10 000 m Финал

21:33 M Гюле Финал

22:00 M 400 m Десетобой

22:30 Ж 100 m Финал - Българско участие: Инна ЕФТИМОВА, ако се е класирала

22:50 M 100 m Финал