Атлетка номер 1 на България за последните две години Пламена Миткова спечели титлата на скок дължина на Държавното първенство по лека атлетика в зала "Фестивална".

Миткова (Локомотив Пловдив) подобри личния си рекорд в зала и на открито, след като в последния си шести опит постигна на 6,70 метра. Това е и покрит норматив за участие на Европейското първенство в Рим през лятото. В другите си два опита над 6 метра възпитаничката на Ивайло Русенов скочи 6,46 и 6,51 метра. Нормативът за Олимпийските игри в Париж през лятото е 6,86 метра.

Сребърният медал завоюва Милена Миткова (Дарко Тим) с 6,24 метра а трета се нареди Галина Николова (Хеброс, Харманли) с 5,98 метра.

Атлет номер 1 на България за 2023 година Божидар Саръбоюков спечели втора титла от шампионата в зала в София. След като вчера се наложи на троен скок с личен рекорд, днес възпитаникът на Димитър Карамфилов стана първи и на скок дължина със 7,76 метра. В другите си два успешни опита той се приземи на 7,70 и 7,75 метра.

Сестра му Ирен Саръбоюкова (Хеброс, Харманли) и Натали Костова (ЛК Виктория, Варна) поделиха първото място в скока на височина. Двете преодоляха по 174 с от първи опит, а след това направиха по три фаула на 178.

15-годишната Ива Деливерска (СКЛА Енерджи, Пловдив) спечели първа титла при жените, след като се наложи на финала на 60 метра с препятствия с личен рекорд от 8,42 секунди.

Девора Аврамова (Берое, Стара Загора) триумфира в бягането на 3000 метра с 10:03,00 минути, а защитаващата титлата си Милица Мирчева (Атлет, Мездра) остана втора с 10:03,42 минути.

Кристен Радуканова (Атлетик, София) взе втората си титла днес. Златната медалистка в спринта на 60 метра беше най-бърза и на 200 метра. Възпитаничката на Валя Демирева записа личен рекорд в зала от 24,02 секунди.  Тодор Тодоров (Академик, София) също завоюва втори златен медал. След като вчера се наложи на 400 метра, днес той стана първи и на 200 метра с личен рекорд от 21,92 секунди.