Легендарният български волейболист Пламен Константинов бе гост в сутрешния блок на ТВ7, където коментира възможността да бъде премахната забраната за тютюнопушенето на обществени места. Гибона се обяви за премахването на забраната като изтъкна като довод проблемите на много заведение заради настоящето положение.
„Беше лош моментът, в който приеха тази забрана. Ние бяхме инвестирали във вентилационна система, а след 6 месеца се оказа излишна. В заведение, в което няма градина, аз не сядам, откакто е въведена тази забрана. Не се гордея от това, че съм пушач“, заяви Константинов.
„Не се спазва навсякъде. Спазваше се първите 20 дни, след като бе въведена. Аз не съм против това. Има само 5-6 такива държави в Европа, според мен обществото ни не е готово за това. В един следващ етап съм съгласен, когато бизнесът върви, има как да се направи.“
„Аз се чувствам лично засегнат от някакви мнения на някакви социолози при вас. Чувствам се като човек, учил в НСА леко засегнат. Нека отворят предметите, които се учат в спортната академия, те какво си мислят, че учим? Това са крайности. Не може да слагаме всичките под един знаменател.“
„На повечето медии им е по-интересно, ако някой е направил някоя забавна реплика. Това в последно време надминава границата, ние сме си виновни, но и медиите, че дават повече трибуна на такъв вид изказвания и хората остават с мнение, че спортистите имат 2 грама мозък и не могат да бъдат управленци.“
Константинов се изказа негативно и за избора на Марияна Георгиева за министър на младежта и спорта. „Спортът има специфика, трябва да имате познания в спорта. Идеята на новото правителство е да се наблегне на младежта, но 90% от тази работа е свързана със спортните федерации. Затова за мен е по-добре човек в спорта да може моментално да реагира. Никога няма да бъде приет добре един министър, който не се е затичвал по физическо.“
„Йовчев е авторитет, мисля, че и на Петър Стойчев трябваше да се даде шанс, изгоряха го неправилно. Грешката му беше, че като временен министър тръгна на конфронтация. За такива идеи ти трябват 4 години поне.“
Коментирай