Най-добрата българска състезателка по бадминтон Петя Неделчева очаквано се класира за втория кръг на олимпийския турнир в Пекин. Нашето момиче нямаше никакви проблеми и надделя с 2-0 гейма над шведката Сара Першон. В отделните части Неделчева се наложи с идентичен резултат – 21-10, 21-10 само за 28 минути.

Двубоят закъсня с около час заради продължил по-дълго мач в програмата преди срещата на Петя Неделчева.

Шведката спечели само първата точка в първия гейм и срещата бе равностойна до 7:7. След това Неделчева спечели 14 точки срещу само 3 за Першон. Българката поведе с 13:7, след това с 19:9 и затвори гейма след 21:10 точки.

Във втората част Петя Неделчева отново бе с класа на съперничката си. Першон само веднъж поведе в резултата - 4:3, но след това българката успя да доведе нещата до 10:5, 17:7 и отново даде само 10 точки на шведката - 21:10.

Във втория кръг съперничка на българката ще бъде Надя Хосни (Египет). Днес тя победи трудно Деянира Ангуло (Мексико) с 2:1 (21:18, 7:21, 21:14) гейма.

Петя Неделчева игра четвъртфинал на последната Олимпиада в Атина през 2004 година.