Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева се класира за полуфиналите на двойки жени на европейското първенство по бадминтон, което се провежда в руския град Казан.

Така възпитаничката на Орлин Цветанов си осигури най-малко бронзов медал от шампионата, но може да спечели и с по-благороден метал.

Номер 4 в схемата Неделчева и Имоджен Банкиър (Шотландия) разгромиха на четвъртфиналите Саманта Барнинг и Ирис Табелинг (Холандия) с 21:11, 21:8 за 34 минути.

В първия гейм българо-шотландският дует поведе с 11:6 и 17:10, за да спечели с 21:11. Във втората част преднината на Неделчева и Банкиър достигна  11 точки при 18:7 и след около половин час игра те стигнаха до  победата.

В спор за място на финала утре Неделчева и Банкиър ще играят срещу водачките в схемата Кристина Педерсен и Камила Ритер Юл от Дания.

Вчера Неделчева отпадна в третия кръг на сингъл, тъй като  имаше само 45 минути след мача й на двойки и не успя да се  възстанови.

По-рано днес на четвъртфиналите загуби допусна Стефани Стоева на сингъл и на двойки заедно с Габриела Стоева.