Поставена под номер 1 в основната схема при жените Петя Неделчева се класира за осминафиналите на международния турнир по бадминтон в Холандия с награден фонд 15 000 долара.

Неделчева се наложи над Фабиене Депрез (Германия) с 2:0 (21:8, 21:10) гейма за 21 минути.

В спор за място на четвъртфиналите съперничка на Петя Неделчева ще бъде българката Диана Димова, която победи Езги Епик (Турция) с 2:0 (21:19, 21:17) гейма за 29 минути.

Поставената под номер 4 в схемата Линда Зечири (България) също се класира за осминафиналите след победа в оспорван мач над Пати Столзенбах (Холандия) с 2:1 (17:21, 21:19, 21:14) гейма за 49 минути.

В драматичен мач Димитрия Попстойкова загуби в първия кръг от Натали Дескампс (Белгия) с 1:2 (23:25, 21:16, 18:21) гейма за 47 минути.

Приключи българското участие при мъжете на сингъл. Стилиян Макарски постигна три поредни победи и преодоля квалификациите, но в първия кръг загуби от поставения под номер 3 Ерик Пан (Холандия) с 1:2 (23:21, 11:21, 11:21) гейма за 40 минути.

Благовест Кисьов записа две победи и една загуба и не успя да преодолее квалификациите.