Момчил Караилиев, Венелина Венева, Атанас Русенов, Росен Карамфилов и Радослава Мавродиева постигнаха победи в третото издание на международния турнир по лека атлетика „Павел Павлов”.

Караилиев бе над всички в сектора за троен скок, като още в първия си опит се приземи на 17,41 метра - личен резултат и рекорд на турнира.

След това най-добрият български лекоатлет при мъжете в момента записа още две авторитетни постижения - 17,14 и 17,21 метра, преди да сложи край на участието си.

Така сливналията окупира върха със 17,41 метра, което е и шести резултат в света за сезона и го нарежда на трето място в родната ранглиста след рекордьора Христо Марков (17,92) и Ростислав Димитров (17,49).

Венева пък бе без конкуренция в сектора за скок на височина, като се наложи със 191 см - рекорд на турнира, а след това направи три неуспешни опита на 196 см.

Атанас Русенов надделя над фаворита Николай Атанасов в скока на дължина. Русенов зае първото място с личен резултат и рекорд на турнира от 7,98 метра. Атанасов остана втори със 7,86 метра, а трети със 7,78 метра е румънецът Адриан Василе

За победите и рекордите на турнира Венева, Караилиев и Русенов взеха по общо 800 долара.

Карамфилов бе без конкуренция на мятане на диск - първо място с 54,24 метра, а Радослава Мавродиева пък зае първото място на гюле с 14,73 метрa.

Инна Ефтимова завърши втора в спринта на 100 метра за 11,68 секунди, като бе изпреварена от Наталия Пихида (Украйна) - 11,57 секунди. Трета с 111,69 секунди е Лина Гринчикайте от Литва.

Гринчикайте обаче бе най-бърза на 200 метра - 23,70 секунди, следвана от Кади Ан Томас (Великобритания) - 23,75, а третото място поделиха Моника Гачевска (България) и Анамария Йоница (Румъния) - по 24,79 секунди.

В спринта на 100 метра при мъжете над всички бе Емека Околи (Катар) - 10,44 секунди, следван от Роман Смирнов (Русия) - 10,65 секунди и Десислав Гунев (България) - 10,66 секунди.

Малко по-късно Смирнов спечели на 200 метра с 20,73 секунди, пред Омар Ал Салфа (ОАЕ) - 21,20 и Йордан Илинов (България) - 21,48.

Ваня Стамболова остана четвърта при много силна конкуренция на 400 метра. Възпитаничката на треньора Георги Димитров финишира за 51,83 секунди. Пред нея завършиха Алиан Поппей (Гвиана) - 51,21 секунди, Наталия Пихида (Украйна) - 51,38 и Ксения Задорина (Русия) - 51,61.

В същата дисциплина при мъжете Красимир Брайков е трети с 47,79 секунди. Тук с класа над останалите бе Конрад Уилямс (Великобритания) - 45,63 секунди, а втори е също британец - Ник Ливей (Великобритания) - 47,41.