Женският национален отбор на България по хандбал загуби от Италия с 27:29 (14:13) в среща от четвъртия кръг на световните квалификации и остана последен във втора група.

Това беше четвърто поредно поражение за момичетата на Здравко Петров, които ще играят срещу Финландия в последния си мач. Скандинавките паднаха от Словения с 26:36 и също са без успех досега, но заемат петото място в подреждането с по-добра голова разлика от нашите.

В 34-ата минута на двубоя на българките съдийката Ида Гулаксен от Норвегия получи фрактура на челюстта след неволен сблъсък с Оксана Павлик от Италия и беше откарана в болница, където претърпя операция. До края на двубоя Гулаксен беше заменена от рускинята Валерия Гусева.

Домакините от Черна гора пък разбиха Азербайджан с 41:20 и продължават напред, след като си осигуриха първото място в групата с пълен актив от осем точки.