Почивните дни отново донесоха престижни класирания на част от Спортните таланти на „Еврофутбол“. Точно тогава София стана столица на световния батут, а участие в световното първенство взеха и двама от талантите на букмейкърската къща – Александър Ангелов и Мариела Пенева.

Младежът от Русе се нареди на 32-ро място във вчерашните квалификации в индивидуалното представяне измежду 59 участника, с резултат 80.625. Първи стана японецът Тошихаро Кигучи, който завърши с 99.155, но остана втори във финалите. Александър показа най-доброто от себе си в младежката група от 17 до 18 години. Друг българин – Георги Илиев, в същата възрастова група, покори третото място в квалификациите с 98.015. Той стана шести на финала с 28.050, а първото място зае руснака Андрей Юдин с 55.975.

Мариела Пенева пък стана 31-ва в същата възраст, в индивидуалното класиране и така не успя да стигне до финалите. При двойките тя и нейната партньорка Валерия Йорданова заеха 11-то място, като Валя успя да се класира 19-та в индивидуалното представяне.

Митко Ценов, момчето-чудо от Мездра, стана 17-ти сред елита на световната лека атлетика. Това се случи в състезанието на 10 км на турнира от сериите по крос кънтри IAAF Permit в Бургос (Испания), на което стартираха 200 атлети и финишираха 133-ма. Митко завърши с време от 30:01 минути, което е и негов личен резултат. Спортният талант завърши само на минута и две секунди след първия - световният шампион в кроса за 2011 г. Имане Мерга (Етиопия), с 28:59 минути. Треньорът на Ценов – Йоло Николов се класира 29-и с постижение от 30:45 минути.