Българската състезателка Силвия Митева заема временното 6-о място след първите два уреда в индивидуалната надпревара на олимпийския турнир по художествена гимнастика.

Грацията ни стартира отлично при дебютното си участие на подобен спортен форум с общ резултат от 55.500. Силвия Митева получи 27.700 за изпълнението си на обръч. Гимнастичката ни бе оценена с 9.0 за трудност, 9.4 за артистичност и 9.3 за изпълнение. Силвия Митева записа 27.800 при второто си излизане на подиума за съчетанието на топка - 9.0 за трудност, 9.5 за артистичност и 9.3 за изпълнение. При това стечение на състезанието и чисто изпълнение и на двата уреда в петък (бухалки и лента), Силвия Митева почти сигурно ще намери място на финалите.

Трикратната световна и олимпийска шампионка Евгения Канаева изненадващо заема втората позиция във временното подреждане. Рускинята допусна няколко груби грешки в първото си изпълнение в Лондон. Тя получи 28.100 точки на обръч и 29.525 за чудесното представяне на топка.

Евгения Канаева е плътно след другата представителка на Сборная във временното класиране Дария Дмитриева, която записа 28.800 на топка и 29.000 на обръч. Трета към момента е Любов Чаркашина от Беларус, следвана от Сон

Оун-Джае от Южна Корея и Аля Гараева от Азербайджан.

Квалификацията в индивидуалната надпревара продължава утре, петък (10 август) с още два уреда – бухалки и лента.

Според регламента за финалите в многобоя се класират първите 10 гимнастички, от общо 24 представителки.