Турнирът за купата на интернет форумите навлезе във фазата на директните елиминиации. След изиграването на груповата фаза, в която отборът на Форум Гонг – ФРГ - завърши на трета позиция в своята група, жребият отреди да срещне на осминафинал отбора на Симитли, един от най-добрите тимове във Форум Лигата.

Срещата се състоя в събота на централния терен на комплекс Спортна София в Борисовата градина, пред прилично голяма публика. Символичните домакини и сочени за фаворити в прогнозите, Симитли, победиха ФРГ с 3:1.

Ето и как протече самата среща: в първите 20 минути на първото полувреме Симитли вече водеха с 2:0, попаденията се получиха след неразбирателство в защитата на ФРГ. Головият пасив не сломи момчетата от ФРГ и те се раздадоха максимално. За съжаление, липсата на подходящи за терена обувки попречи на някои от играчите на Гонг да покажат максимума от своите възможности.

През второто полувреме треньорският щаб на ФРГ промени схемата на отбора с цел обрат в мача, но още в началото след подлъхзване на играч на Гонг в собственото му наказателно поле и отнета от противника топка е вкаран нов гол – 3:0 за Симитли. Тогава Гонговците се мобилизираха и 15 минути преди края, нападателят JUVEHOOLIGAN отбеляза гол във вратата на Симитли. Оранжевите натиснаха, но без резултат - един пропуск на празна врата и спасени от вратаря на Симитли положения. Получи се много динамичен и атрактивен мач за радост на публиката.

От тук нататък, ФРГ се съсредоточава върху представянето си в Лигата, където се бори за първото място в “Б” група и съответно за влизане в “А’ група през следващия сезон. Първата известна четвърт-финална двойка е Симитли- PCMania.

Материалът е предоставен от Бети (Форум Гонг) и Благо (Форум Гонг).