Рони О‘Съливан се класира за полуфиналите на силния ранкинг турнир Световна Гран При, след като надви Джими Робъртсън с 5-2 фрейма.

Робъртсън бе равностоен на „Ракетата“ до почивката, когато резултатът бе равен – 2-2, като дори реализира две високи серии от 70 и 106. След 15-минутния интервал обаче О‘Съливан превключи на по-висока предавка и след брейкове от 80, 112 и 68 стигна до успеха и място сред последните четири в надпреварата.

Там негов съперник ще бъде Стюарт Бингам, който се справи със Стивън Магуайър след 5-1. „Бинго“ уби интригата с четири безответни фрейма преди почивката след серии от 53, 105 и 95, като за Магуайър остана утешението от най-високия брейк в турнира – 139 в четвъртата партия, който за момента му носи чек от 10 000 паунда.

В другия полуфинал съперници тази вечер ще бъдат Нийл Робъртсън и Марк Селби, които вчера надиграха съответно Бинтао Ян и Том Форд.