Република Корея победи Русия с 24:23 в драматичен мач от четвъртфиналите на олимпийския турнир по хандбал за жени на Игрите в Лондон.

Отборът на Република Корея, който е двукратен олимпийски шампион ще срещне на полуфиналите олимпийския, световен и европейски шампион Норвегия.

Република Корея, бронзов медалист от Пекин'2008, само един път в последните седем олимпийски игри не е завършват сред първите три отбора.

Олимпийският вицешампион Русия губеше с 19:22 в 50-та минута, но успя да изравни пет минути преди края на двубоя. В 57-та минута Рю Ън Хе даде аванс от два гола за Република Корея - 24:22, а 52 секунди преди края на мача Ирина Близнова реализира за руския тим.

За победителките Хан На гуон вкара шест гола, а Сун Хе У и Рю Ън Хе добавиха по пет попадения.

За Русия с по пет гола завършиха Людмила Постнова и Олга Левина.