Обединеният корейски отбор загуби първия си мач от олимпийския турнир по хокей на лед за жени. Домакините на зимните игри отстъпиха с 0:8 на временния лидер в група "Б" Швейцария, докато Швеция е на второ място след победа с 2:1 срещу Япония.

Корейките отправиха само три удара през първите 20 минути на историческия мач, но това не беше най-важното в случая. Те получаваха аплодисменти и бяха окуражавани от публика всеки път, когато се докоснеха до шайбата. Това ги амбицира и те почти поведоха, но удар на Со-джин Хан се отклони от щангата рано в мача.

Изстрел на севернокорейката Су-хьон Йон беше отразен от швейцарската вратарка, а Джи-йон Чой отправи още една шайба към вратата на съперничките. Швейцарките, шести в световната ранглиста, не се затрудниха в дебютния си мач в Пьончан.

Алина Мюлер вкара три гола през първата третина и започна втората с четвъртата си шайба. Фийби Щенц добави още две за 6:0, а Лара Щадлер се разписа на два пъти в третата част.