С най-много титли от Националната универсиада в Пловдив си тръгнаха представителите на НСА. Те спечелиха 54 златни, 34 сребърни и 24 бронзови медала, следвани от Софийския университет и Университета за национално и световно стопанство.

Преди финала на футболния турнир се състоя благотворителен мач между отбор на Община Пловдив и Академичен тим на АУС Академик, съставен от треньори по футбол и членове на УС на АУС Академик, завършил 4:2 в полза на пловдивчани. Министър Красен Кралев даде първия сингал на футболната среща, средствата от която ще отидат в помощ на студент от МГУ, страдащ от онкологично заболяване.

Общо над 1300 студенти, представители на 32 висши училища мериха сили през последните дни в 11 спорта в стартовете валидни за държавни студентски първенства. Купите на победителите бяха връчени от президента на Асоциацията за универиситетски спорт Академик доц. Златко Джуров.