През изминалия уикенд се състоя едно от най-големите и вълнуващи събития от спортния календар по футбол на маса у нас.

От 5 до 7 октомври в Спортен бар „Академията /бул. „Тодор Александров” 64, Кино Арена запад, ниво -2/ се проведе единадесетото издание на международния турнир Sofia Grand Masters 2018.

В състезанието взеха участие над 60 състезатели, представители на единадесет страни - България, Сърбия, Румъния, Словакия, Русия, Италия, Белгия, Австрия, Германия, САЩ, Великобритания. Tурнирът се проведе на три вида маси - Roberto Sport-Top Speed, Beast и Garlando и осигури на участниците в него точки, които ще бъдат валидни за ранкинга на БДФ и МФФМ.

Официален домакин и организатор на ивента за трета поредна година бе СК „Джагоарс” със съдействието на Българската джаги федерация /БДФ/.
Още в петъчния ден стартираха загрявящите дисциплини Classic Doubles в категориите – мъже, жени и младежи, както и Open Mixed Doubles.

3. Станислав Георгиев/ Деметра Блажева

Интересни и напрегнати мачове имаше във всички категории и дисциплини на състезанието и през трите дни.

В най-важните дисциплини - оупън и жени единици - челните позиции бяха спечелени от чуждестранните състезатели, взели участие в турнира.
При мъжете първи се класира Саша Гушех от Австрия, следван от Филип Лукас (Германия), Джулиано Бентиволио от Белгия.

При жените златото извоюва Екатерина Сарбулеску от Румъния. Среброто и бронза бяха спечелени от българските състезателки Деметра Блажева и Виктория Григорова от клуб Сторм Райдърс.

В категориите по единици при сеньорите и младежите джагоарите Владимир Атанасов и съответно Марио Томов, грабнаха сребърните отличия. Останалите победни позиции бяха спечелени от немските състезатели. Ето и класирането:

3. Марвин Борт

В игрите по двойки отново голяма част от челните позиции спечелиха състезателите от чужбина. Джагоарът Станислав Георгиев, с партньора си от Словакия - Марек Вовчик, в равностойна борба срещу топ състезателите Саша Гуше и Джулиано Бениволио, извоюваха заслужено златото. Трети се класираха играчите от Германия – Волфганг Хампел и Рафаел Хампел.

При жени двойки джагоарските момичета Станислава Стайкова и Полина Манджукова грабнаха среброто, като пребориха по пътя си редица топ състезателки.  Първи в тази категория станаха Виктория Григорова и Мариам Али, а третото място спечелиха Румяна Шушулова и Екатерина Сарбулеску.

Единственият български представител при младежите – Марио Томов от клуб Джагоарс, грабна среброто в игрите по двойки, заедно с партньора си Матис Ногара. Първи са Амон Лоренц и Марвин Борт, а трети Тобиас Форноф и Натанаел Пфитцнер – джуниъри от немските клубове.

В  съботния и неделния спийдбол DYP турнири след много емоции и забавни игри победителите са следните: