Защитаващият титлата си тим на Нова Зеландия ще се изправи срещу Англия в полуфинален двубой от Световното първенство по ръгби идната събота, след като не остави шансове на Ирландия, побеждавайки го 46:14 в Токио.

Трикратният първенец на планетата бяха загубили два от последните си три мача с ирландците, но представянето им в събота отрази общия баланс на „кивитата“ срещу „детелините“ – 29 победи срещу две поражения, при едно равенство. След равностойни първи десет минути, новозеландците се откъснаха и в крайна сметка закономерно надвиха съперника след седем гола, два от които на Аарън Смит.

Със сигурност Англия ще бъде по-сериозен тест за световния шампион, след като по-рано отстрани Австралия след 40:16 в първия четвъртфинал, игран в Ойта. Домакините от Япония играят с Южна Африка, а Уелс се изправя срещу Франция в останалите два 1/4-финални сблъсъка в неделя. /БГНЕС