Българката Калина Стефанова спечели сребърен медал в категория до 60 килограма в турнира по самбо за жени на Европейските игри в Баку. Стефанова загуби на финала от Яна Костенко (Русия) с 0:4 точки.

Това е седми медал за България от Игрите в Баку. Българският тим има 3 сребърни и 4 бронзови отличия до момента.

В събота Антоанета Бонева завоюва сребро на 25 метра пистолет, а преди това в турнира по борба за жени сребърно отличие спечели Елица Янкова, а с бронз са Тайбе Юсеин и Евелина Николова.

В надпреварата по борба класически стил категория до 60 кг трети се нареди Даниел Александров.

По-рано днес в турнира по самбо Магдалена Върбанова спечели бронзов медал в категория до 52 килограма.

По-късно за бронзови отличия ще се борят Ваня Иванова (64 кг) и Мартин Иванов (74 кг)./БТА