Норвегия спечели за рекорден осми път титлата на европейското първенство по хандбал за жени в Дания. На финала в Хернинг скандинавките детронираха защитаващия трофея тим на Франция с 22:20 (14:10).

Възпитаничките на исландския спец Торир Хергейрсон допуснаха изоставане от 2:4 в началото, но в последствие намериха играта си и седем минути преди почивката обърнаха до 11:6.

След почивката французойките успяха постепенно да съкратят пасива си и в 50-ата минута стигнаха до изравняване при 17:17, а малко по-късно дори поведоха с 19:18. При 20:20 в последните три минути и половина Норвегия игра солидно в защита и успя да вкара още два гола, което донесе триумфа на отбора.

С по 4 гола за успеха се отличиха Нора Мьорк, Вероника Кристиансен и Стине Скогранд. Полета Фопа беше най-резултатна за Франция с 5 попадения.