Норвегия спечели европейското първенство по хандбал за жени в Македония, след като финала се наложи над Испания с 34-21. На почивката резултатът бе 13-12 и интригата се зарази, но през второто полувреме испанките се отпуснаха и бяха тотално доминирани от тима на Норвегия.

Лин-Кристин Ригелхут вкара шест пъти, като по този начин взе голмайсторския приз с 51 попадения. Бегона Фернандес и Марта Манге реализираха по четири гола на Испания, а Тоние Ноестволд бе най-резултатна за Норвегия със седем.

Норвегия е най-титулуваният дамски състав в Европа, като за него това е общо четвърта титла на Стария континент, и трета поред след 2004 и 2005. Тимът е и настоящ олимпийски шампион по хандбал.

Финалът в Скопие бе първият евро-финал, ръководен от дамска съдийска бригада – Тетяна Реакитина и Ирина Ткачук от Украйна.