Нина Рангелова подобри националния рекорд на 200 метра съчетано по време на Държавното отборно първенство по плуване в Спортната палата.

Състезаващата се за Младост 91 (Пловдив) фиксира 2:15,80 минути и подобри досегашното върхово постижение в дисциплината на Невяна Митева от далечната 1988 година. Преди това в извънреден старт Рангелова счупи и собствения си рекорд на 50 метра бътерфлай с 27,94 секунди.

Другата звезда от шампионата на Спортната палата бе друг състезател на Младост 91 - Александър Николов, който вчера в извънреден старт подобри рекорда на 50 метра свободен стил с време 22,60 секунди. Днес Николов спечели златото на 200 метра съчетано при мъжете с 2:07,08 минути.

В комплексното класиране победител стана пловдивският Младост 91, следван от НСА и Дамини.