С голове на Питър Одемвинге и Виктор Обина във всяко полувреме Нигерия се наложи с 2:0 над Кот д'Ивоар на четвъртфинал на олимпийския турнир по футбол при мъжете.

На полуфинала „суперорлите” ще срещнат отбора на Белгия, като срещата ще се играе на 19-и август в Шанхай.

Одемвинге откри резултата в края на първата част, когато излезе сам срещу вратаря Винсънт Ангина и откри с шут с десния крак.

Второто попадение реализира Виктор Обина от дузпа. Съдията Масуд Моради от Иран я отсъди заради нарушение на защитника Сюлеймане Бамба срещу Чинеду Огбуке Обаси.

Следващият съперник на нигерийците е Белгия, която изхвърли топфаворита Италия с 3:2.

Класирането на Нигерия на полуфинал е най-доброто постижение за отбора от 1996-а година, когато „суперорлите” станаха първият африкански отбор, който печели олимпийското злато във футболния турнир.