Отборите на Нидерландия и Германия стартираха с победи на Европейското първенство по хандбал за жени, което се провежда в Словения, Черна гора и Република Северна Македония.

Нидерландия печели първия си мач на шампионат на Стария континент за първи път от 2018 година, след като надделя над Румъния с 29:28 (14:12) в група "С" Скопие.

Оранжевите направиха серия от 7:2 между 36-а и 44-а минута с три попадения на Кели Дулфер, но румънките изравниха 25:25 седем минути преди края.

Анджела Малестейн се разписа за 29:27 по-малко от минута преди края и Нидерландия удържа успеха.

Лаура ван дер Хайден беше най-резултатна със 7 гола. Тя стана едва втората нидерландска хандбалистка в историята, отбелязала 100 гола на Европейско първенство след Еставана Полман, а "лалетата" постигнаха пета поредна победа срещу Румъния във всички турнири.

Германия преодоля пасив от четири гола и спечели срещу Полша с 25:23 (12:11) в първия кръг в група "Д" в Подгорица.

Бундестимът изоставаше със 7:11, но обърна мача със серия 9:2. Няколко гола на Емили Бьолк и спасена дузпа от Изабел Рох в края решиха двубоя.

Това беше 10-а поредна среща за Полша на големи първенства без победа.