Българският представител на Универсиадата Асен Минков завърши злощастно първото си излизане на тепиха в турнира по таекуондо. Неговият мач с бразилеца Феликс Гилерме в кат 78 кг завърши скоропостижно за по-малко от минута, тъй като южноафриканецът извади въздуха на българина след камшичен удар в слънчевия сплит.

До този момент Минков водеше с 1:0, но поради невъзможност да продължи в рамките на една минута, напред продължи бразилецът. Асен скоро се свести, в момента е добре и за щастие няма по-тежка контузия. Другите ни представители в този спорт днес – Тихомир Василев (58 кг) и Любомира Попова (51 кг) също прекратиха участието си след първите боеве.

Подобни бе и съдбата на фехтовачиите ни тази сутрин. При сабльорките Весела Шаламанова, Мануела Велинова и Силвия Димитрова отпаднаха още в квалификациите, като само Силвия завърши с една победа. Двамата ни рапиристи – дебютантите Атанас Атанасов и Цветан Апостолов също не регистрираха победи и не се добраха до директните елиминации.

В тениса на маса нашите загубиха първия си мач отборно при мъжете от Германия с 0:3, като само Филип Камбуров стигна до гейм. По-късно днес нашите излизат срещу Саудиатска Арабия. В отборното при жените българките ще се срещнат в късния следобед със Гърция.

В тениса на корт Петър Трендафилов бе обявен за победител в първата си среща поради отказ на южноафриканеца Салех Алмутайри от Саудитска Арабия. Димитър Димов обаче отстъпи при първото си излизане на корта пред словака Карол Галик с 5:7, 2:6, а Таня Германлиева излиза по-късно днес срещу Дорнеман Риа (Гер).