Най-силната българска бадминтонистка Петя Неделчева не успя да се класира за финала на финалите на Европейската купа в Асен (Холандия) с награден фонд 50 000 долара.

Във втория си мач от Група 1 Неделчева, която е 12-а в световната ранглиста, загуби от холандката Рейчъл ван Кутсен в оспорван мач с 1:2 (21:13, 14:21, 12:21) гейма за 44 минути и завърши на второ място в крайното класиране.

Българката нямаше проблеми в първия гейма, но във втория холандката водеше от началото до края. В третия решителен гейм Неделчева не успя да победи холандката. Тя игра с болки в дясната ръка.

Вчера българката се наложи и над шампионката на Англия Джил Питард с 2:0 (21:11, 21:18) гейма.

Другата българка Линда Зечири допусна загуба от германката Юлиане Шенк с 0:2 (13:21, 17:21) гейма за 31 минути. Вчера Зечири победи Кати Толомоф от Естония с 2:1 (21:14, 10:21, 21:19) гейма и остана втора в Група 2.

Само победителките от двете групи се класират за финала. Шестте най-силни на сингъл при жените и мъжете ще си оспорват наградата на финала. Победителят ще получи 5000 долара от наградния фонд.