Българките Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова загубиха на финала на двойки на турнира от сериите Гран При по бадминтон в руската столица Москва с награден фонд 50 хиляди долара.

В спор за титлата Неделчева и Попстойкова претърпяха поражение с 18:21, 8:21 за 30 минути от поставените под номер 1 представителки на домакините Валери Сорокина и Нина Вислова. В началото рускините натрупаха ранна преднина от 7:2 точки. В последствие българките успяха да съкратят пасива си до 18:19, но след това загубиха две поредни точки, а с това и първия гейм.

Във втората част Сорокина и Вислова доминираха изцяло. Те дръпнаха с 8:1 и методично увеличаваха аванса си, който достигна 13 точки в края на мача. Най-добрата българска състезателка Неделчева не беше пълноценна заради мускулна контузия на бедрото на десния крак, която получи в края на първия гейм на полуфиналния си мач от надпреварата на сингъл срещу Ела Карачкова-Диел (Русия) вчера.