Най-добрата ни състезателка по бадминтон Петя Неделчева се класира за осминафиналите на сингъл на Световното първенство за мъже и жени, което се провежда в индийския град Хайдерабад.

Неделчева, 10-а поставена в схемата, победи в оспорван мач представителката на Сингапур Айин Син с 2:1 (26:24, 19:21, 21:6) гейма за 60 минути игра. Следващата съперничка на българката е поставената под номер 6 в схемата индийка Сайна Нехвал.

Другата ни представителка Линда Зечири се контузи и не довърши мача си от втория кръг. Тя загуби първия гейм с 21:23 от петата в схемата китайка Синфан Се, а във втория гейм при 18:10 за китайката Зечири се отказа.

Във втория кръг на двойки жени Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова загубиха от 11-те в схемата японки Миюки Маеда и Сатоко Суецуна с 0:2 (13:21, 16:21) гейма за 35 минути.

На сингъл мъже във втория кръг отпадна и Стилиян Макарски. Той загуби от номер 15 в схемата Шетан Ананд (Индия) с 0:2 (9:21, 17:21) гейма за 28 минути.

Така Петя Неделчева остана единствената представителка на България на Световното първенство.