Стилияна Николова спечели титлата в многобоя на състезанието по художествена гимнастика Гран При Марбея 2024, другата представителка на България Ева Брезалиева завърши на седма позиция.

Пред погледа на легендарния български футболист Христо Стоичков, който подкрепяше родните грации от трибуните, Николова стартира стабилно сезон 2024 и заслужено се окичи със златния медал в многобоя с актив от 132.169 (35.167 на обръч, 32.801 на топка, 33.434 на бухалки и 30.767 на лента), съобщава Българската федерация по художествена гимнастика. Сребърният медал в надпреварата отиде при представителката на Узбекистан Тахмина Икромова с общ сбор от 128.369. С бронза се окичи Даря Варфоломеев от Германия със 127.936.

Втората ни представителка Ева Брезалиева също стартира много добре в първите три съчетания, но за съжаление в съчетанието с лента допусна сериозни грешки. С общ сбор от 124.469 (33.834 на обръч, 31.167 на топка, 32.334 на бухалки и 27.134 на лента) възпитаничката на Бранимира Маркова остана на престижното седмо място в класирането за многобоя.

Седем от общо осем финала за България в неделя. Стилияна Николова си осигури място на всички четири финала. Ева Брезалиева се класира за финалите на обръч, топка и бухалки.