Сърбия победи с 3:1 Черна гора и направи голяма крачка към европейкото първенство в Германия идното лято.

След само 9 минути игра Митрович откри резултата след като с хубав удар матира бившия страж на Левски - Милан Миятович.

В 36-та обаче Черна гора изравни след хубава контраатака, която беше изострена с пас на Адам Марушич към Стефан Йоветич. Нападателят с хубав удар по диагонала успя да върне паритета.

През втората част сърбите вдигнаха темпото.

Първо Душан Тадич изработи гол втори гол за Митрович в 73-та минута, а три по-късно самият Тадич осигури победата на своя тим.

В класирането първи остават Унгария с 14 точки, а Сърбия е на втора позиция с 13. Така по всичко изглежда, че тези два отбора си гарантират класиране са Евро 2024. Черна гора остава на трето място с 8 точки.