Ансамбълът на България спечели два златни и един бронзов медал на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан).

Тимът в състав Вая Драганова, Женина Трашлиева, Петя Борисова, Елена Георгиева, София Иванова и Биляна Везирска стана шампион на финала на композицията с пет обръча по-рано днес. Ансамбълът имаше известни неточности в изпълнението си, но получи най-високата оценка от 29.750 точки.

На второ място са домакините от Узбекистан с 26.900 точки, следвани от Казахстан с 24.000 и Азербайджан с 21.900 точки.

Българският ансамбъл, който вчера взе златото в многобоя, допусна много грешки в съчетанието с три ленти и две топки и остана на трета позиция от четири тима с оценка 23.500 точки.

Шампион в този финал е Узбекистан с 28.850 точки, а сребърните медали спечелиха гимнастичките от Казахстан с 24.200 точки.

Българският ансамбъл беше воден от старши треньора Весела Димитрова и от помощник-треньора Михаела Маевска в Ташкент.

Съдия за България беше Християна Тодорова, а Мария Петрова беше Технически делегат на ФИГ.