Нотингам Форест победи Астън Вила с 2:0 в мач от 11-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът започна отлично за домакините, които откриха резултата още в петата минута чрез Ола Айна. Той получи хубав пас и без колебание отправи много точен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата.

В 36-ата минута Астън Вила бе близо до изравняването, но шут на италнианския национал Николо Дзаниоло бе спасен чудесно от вратаря на домакините Одисеас Влаходимос.

В 47-ата минута Орел Мангала отправи точен, но слаб удар към вратата, но след груба грешка на световния шампион Емилиано Мартинес, който изби топката, но тя се отзова зад гърба му - 2:0.

До края на мача резултатът остана непроменен. Нотингам Форест успя да се изкачи няколко места напред и вече е на 12-а позиция в класирането, а тимът от Бирмингам остава на пето място.