Торонто победи Филаделфия със 119:107 като гост и опитва да си върне лидерската позиция на Изток, след като Милуоки излезе начело. Кайл Лоури вкара 20 точки за Раптърс, въпреки слуховете, че ще бъде пратен в трансферната листа.

С този успех Торонто има 39 победи и 16 поражения, като поне води в Атлантическата дивизия. Там на 3-о място остава Филаделфия с 34/20.

Кауи Леонард добави 24 точки, а Серж Ибака приключи с 20 точки и 10 борби. Нов силен мач за домакините изигра Джоуел Ембийд, но усилията му не бяха достатъчни. Той наниза 37 точки и спечели 13 борби, за своя 44-и дабъл-дабъл в Лигата. Бен Саймънс вкара 20, а Джими Бътлър остава с 18 за Филаделфия.

Според Спортс Илюстрейтид, Торонто е предложил Лоури на Мемфис като част от сделка, включваща преминаването на Майк Конли и Марк Гасол.

Оклахома Сити се наложи над Орландо със 132:122, като Ръсел Уестбрук записа седмия си пореден трипъл-дабъл: 16 точки, 16 асистенции и 15 борби. Също така това е негов 20-и трипъл-дабъл през сезона и 124-и в кариерата. Пол Джордж вкара 39 за осмата победа за Тъндър в последните 9 мача, а Денис Шрьодер остана с 20.

Оклахома е на 2-о място в Северозападната дивизия след Денвър, като има вече 34 победи и 19 поражения. За гостите от Орландо Иван Фурние вкара 25 точки, а Аарън Гордън добави 18 и 10 асистенции.

Индиана разгроми Лейкърс със 136:94 с 24 точки на Боян Богданович, като Пейсърс е на 2-а позиция в Централната дивизия с 35/19. Играчите на Индиана вкара 19 тройки за най-тежката загуба в кариерата на ЛеБрон Джеймс, иначе преди това тимът на Лейкърс два пъти е падал с пасив от 36 точки.

Майлс Търнър се отличи с 22 точки за победителите, а Тадуъс Йънг приключи мача с 12. Във втората си среща след завръщането от контузия ЛеБрон Джеймс вкара 18 точки, също така взе 9 борби и подаде 7 асистенции, но пък излезе в четвъртата част предвид голямата разлика в резултата.

Мемфис надви Минесота със 108:106, като Майк Конли реализира 25 точки и подаде 9 асистенции, а Джъстин Холидей вкара два наказателни удара секунда преди края и изтръгна успеха.

Джарън Джаксън-джуниър прибави 23 точки за Гризлис, които са на последното място в Югозападната дивизия с 22 победи от 55 мача. Кал-Антъни Таун вкара 26 точки и взе 18 борби за Минесота, Дарио Сарич остана с 22. Горските вълци също са последни, но в Северозападната дивизия с 25/28.

Пета поредна победа регистрира Бостън, въпреки липсата на звездата от Ол стар-уикенда Кайли Ървинг. Разтежение на бедрото на левия крак попречи на Ървинг да се изправи срещу бившия си отбор, но Селтикс надви Кливланд със 103:96 и си държи 2-ата позиция в Атлантическата дивизия с 35/19. Реализаторите за победителите са Джейсън Татъм с 25, Гордън Хейуърд с 18 и Маркъс Смарт със 17. За Кавалиърс 27 точки вкара Колин Секстън, но не игра в четвъртата част.

Лидерът в Югоизточната дивизия Шарлът падна у дома от Клипърс със 115:117 и е единственият водач, който има отрицателен баланс. За гостите най-точен бе Тобайъс Харис с 34 точки, в това число и заБивка 4.3 секунди преди края. Клипърс изоставаха в един момент от мача с 20 точки, но не само изравниха, но и си гарантираха победата, която им осигури преднина пред Сакраменто в борбата за 2-ата позиция в Тихоокеанската дивизия.

Шарлът имаше шанс да изтръгне победата, но изстрел от тройката на Марвин Уилямс със сирената се оказа прекалено къс. ЛУ Уилямс добави 31 точки за победителите, а Кемба Уокър беше номер 1 от страна на Хорнетс.