Почти пет години след 30-те Летни олимпийски игри в Лондон бе присъден бронзов медал на щангистката ни Милка Манева.

Тя финишира на 5-о място в състезанието. Впоследствие шампионската Мая Манеза бе уличена в употреба на допинг, а след това и същата съдба имаше и друга състезателка, завършила пред Манева. Така за нашето момиче вече има бронзово отличие, което може да се окажи и сребърно, ако пробата на рускинята Светлана Царукаева се окаже положителна.

„Спортът е затворена страница, това бе най-хубавият начин, по който може да приключи“, каза Манева пред NOVA.

Съгласно обявеното от Министерството на спорта през 2012-а година носителят на бронзов медал трябваше да бъде премиран със 120 хиляди лева.

„Моята логика е, че това, ако се беше случило през 2012-а, както и на останалите медалисти, се изплатиха съответните премии. Силно се надявам, че ще получа тези пари, защото не са никак малко“, каза Милка Манева, която в момента работи като учителка в Смолян.