Серхио Агуеро отбеляза четири гола, а Кевин Де Бройне записа три асистенции при победата на Манчестър Сити с 5:1 срещу Лестър в мач от 27-ия кръг на английското първенство по футбол. Отборът на Хосеп Гуардиола поведе с 16 точки на Юнайтед на Жозе Моуриньо, който гостува на Нюкасъл в мач от неделната програма на Висшата лига. Де Бройне изигра прекрасен мач и реално погледнато първите два гола са почти изцяло негови. Белгийският национал подаде към далечна греда в третата минута и Рахийм Стърлинг просто чукна топката в мрежата на Лестър, а в 48-та подаде на Агуеро и нападателят вкара на празна врата. В 53-та минута Де Бройне прати топката към аржентинеца в наказателното поле и той покачи на 3:1, а в 77-та Агуеро получи пас от вратаря на гостите Каспер Шмайхел и го прехвърли за 4:1. За Лестър вкара Джейми Варди за 1:1 в 24-та минута, когато английският национал се пребори с бранител и се възползва от рикошет, за да се разпише. В 90-та минута пък Агуеро вкара много красив гол, след като стреля силно от границата на наказателното поле и прехвърли Шмайхел, а топката се удари в напречната греда и влезе във вратата за крайното 5:1. Лестър е осми в класирането.